نام کاربري:    کلمه عبور:     
عضويت  |  پرسش و پاسخ  |  جستجو | برترین ها  |  لیست تشکرها  |  ورود
دریافت جدیدترین نسخه phpBB فارسی - فارسی ساز phpBB 3.0.12
کتاب راهنمای جامع تصویری phpBB فارسی به زبان خیلی ساده

  پرتال  \  صفحه اصلي  \  هاستينگ مقصد  \  ثبت دامنه  \  فروشگاه مقصد  \  پروژه phpbb فارسی  \  جستجو  \  پرسش و پاسخ
  مشاهده پست هاي بدون جواب  /  نمايش مبحث هاي فعال  /  مشاهده پست هاي جديد  /  نمايش پست هاي شما  /  مشاهده پست های خوانده نشده

جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

قوانین
آموزش کامل کار با یاهو مسنجر


+ ارسال مبحث جديد + ارسال پاسخ
 صفحه 1 از 1 |  
پستارسال شده در: شنبه 6 فروردین 1389, 01:00 
آفلاين
توسعه دهنده phpBB آسان نصب
توسعه دهنده phpBB آسان نصب
نماد کاربر
تاريخ عضويت: چهارشنبه 16 اسفند 1385, 18:38
پست ها : 5784
محل سکونت: In Your Mind !
تشکر کرده: 1732 بار
تشکر شده: 3673 بار
امتیاز: 742
اعتبار خوشنامی: 1099
معتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضا
به درخواست تعدادی از کاربران سایت ، آموزش کامل یاهو مسنجر را در این پست قرار می دهم !نسخه ی یاهو مسنجر موجود در تصاویر، ورژن ۱۰ می باشد. این با حال، باز میتوانید از نسخه های قبل و بعد نیز استفاده نمائید. چرا که زیاد تفاوتبخصوصی در امکانات دیده نمی شود ! آنچه مسلم است، آموزش کامل یک نرم افزاردر بعد یک مطلب امکان پذیر نیست. ولی ما به چند امکانات اصلی این نرمافزار که در کشور ما فعال و قابل استفاده است؛ خواهیم پرداخت. چرا کهبسیاری از امکانات این برنامه برای ما و بسیاری از کشور های دنیا غیر قابلاستفاده است. همانطورکه همه می میدانیم برای استفاده از امکانات چت وارتباط برنامه نیاز بر آن است که حتما یک آی دی یاهو داشته باشیم. با فرضاینکه ما آی دی و پسورد آنرا در اختیار داریم، شروع به آموزش می پردازیم.
اول شکل ظاهری نرم افزار : به تصویر زیر دقت فرمائید !
همانطور که ملاحظه می فرمائید، برنامهیاهو مسنجر اجرا شده و آی دی من آنلاین است. این تصویر از ظاهر یاهو مسنجرمی تواند شما را با ابتدای کار آشنا کند. حال اگر بخواهیم به بخش های ریزآن بپردازیم، می توانید با استفاده از تصویر زیر به توضیحات بخش های آن پیببرید . به تصویر زیر دقت فرمائید !
و اما توضیحات مربوطه :
قسمت ۱ : منو های برنامه می باشد !
قسمت ۲ : وضعیت آی دی شما را نشان میدهد. شما می توانید با کلیک بر این قسمت وضعیت نامرئی(Invisible) راانتخاب کنید تا دوستان و یا سایر اعضای یاهو نتوانند شما را آنلاین ببینند.
قسمت ۳ : این قسمت مربوط به پیامی است کهمی خواهید در جلوی آی دی شما ظاهر شود. برای مثال من پیام Only Firefoxadd ons ! را در پیام وضعیت خود گذاشته ام. در این صورت، آی دی من درلیست هر کسی که باشد، پیام فوق در جلوی آی دی من ظاهر خواهد شد ! میتوانید برای تبلیغ و یا هر مورد دیگری از آن استفاده نمائید که به شکل زیردر خواهد آمد !
قسمت ۴ : یاهو از ایجاد این قسمت دومنظور داشته است. یکی اینکه می توانید از آواتار استفاده کنید و یا اینکهبه مانند من از تصویر و یا عکسی شخصی استفاده نمائید. اما، آواتار چیست؟توضیح یاهو برای آواتار این است شما می توانید با مشخص نمودن جز به جزچهره و روحیات درونی خود، یک تصویر فانتزنی از شخصیت، وضعیت ظاهری و روحیخود را ترسیم نمائید. شما می توانید موی سر، ریش، خنده و ناراحت بودنآواتار ها را به همراه چند امکان دیگر مشخص و تعریف نموده و از آن در بیانوضعیت ظاهری و روحی خود بهره ببرید. و اینکه تصویری انتخاب نموده و آنراتعبیه نمائید. جهت تغییر مورد مربوطه بر روی آن کلیک راست نموده و گزینه یMy disply image را انتخاب کنید. پنجره ی زیر ظاهر می شود ….
حال ۳ گزینه ی متفاوت وجود دارد. باانتخاب گزینه ی Don’t share a disply image یاهو تصویر پیش فرض (خالی) رادر کنار آی دی شما خواهد گذاشت. با انتخاب گزینه Share my picture میتوانید عکس شخصی را انتخاب نمائید. بدیهی است با کلیک بر روی Select اینامکان وجود دارد تا تصویری را از کامپیوتر خود در این قسمت وارد نمائید.فقط، نکته ی مهم اینکه به یاد داشته باشید، هر تصویری را که در این قسمتوارد می کنید دیگران می توانند آنرا ببینید. چه در ادد لیستتان باشد و چهنباشد … گزینه ی ۳ ، Share my avatar است که باز هم می توانید با استفادهاز Customize جزئیات آن را انتخاب نمائید.
قسمت ۵ : این قسمت لینک دسترسی به ایمیلشما است. اگر نامه ی جدیدی داشته باشید ( طبق تصویر ) یک علامت کوچک زرد وقرمز رنگ در کنار آیکن مربوطه قرار خواهد گرفت که می توانید با کلیک برروی آن به صندوق پستی خود دسترسی داشته باشید. اگر ماوس را بر روی آن نگهدارید، تعداد نامه های جدید(نخوانده) را می توانید ببینید.
قسمت ۶ : پیام ها و هشدار های یاهو…
قسمت ۷ : گروه بندی لیست دوستان است. دراین قسمت امکان آن وجود دارد که دوستانتان را دسته بندی کنید. شما میتوانید دوستان، آشنایان، فامیل و … را جدا نموده و برای هر یک از آنهاگروهی را انتخاب کنید. روش ایجاد گروه در ادامه جای داده خواهد شد.
قسمت ۸ : لیست دوستان شما را نشان میدهد. در این قسمت اگر چراغ دوستانتان روشن باشد به این معنی است که فردمربوطه آنلاین است. اگر طبق تصویر فوق خاموش باشد، یعنی دوستان شما آفلاینو یا نامرئی می باشند.
قسمت ۹ : این قسمت ، تمامی آدرس هایایمیل لیست دوستان شما افزوده می شود. توجه داشته باشید با حذف آی دی فردیاز لیست دوستان شما، آدرس ایمیل آنها در این قسمت باقی خواهد ماند. لذاحتمادر صورت حذف، ایمیل فرد مربوطه را هم نیز حذف فرمائید.
قسمت ۱۰ : تبلیغات یاهو
قسمت ۱۱ : دسترسی سریع به جستجوی یاهو… با نوشتن متن مورد نظرتان می توانید آنرا در یاهو Search نمائید.

حال امکانات مهم برنامه :
۱٫ ارسال Pm یا همان پیام خصوصی به افراد: برای این کار باید یا آی دی طرف مقابل را در لیست خود داشته باشید، ویا اینکه شکل املائی آی دی طرف را دقیق بدانید. از منوی Actions گزینه یSend Instant Message را انتخاب نمائید. پنجره ی زیر ظاهر می شود . دقتکنید :
در پنجره ی اول می توانید آی دی طرف رااز لیست دوستانتان انتخاب فرموده و بر روی گزینه یOK کلیک کنید تا صفحه یارسال پیام خصوصی برای شما نمایان شود. اگر آی دی طرف مقابل در لیستدوستان شما نباشد می توانید طبق تصویر دوم، به قسمت Other Contact مراجعهنموده و در فیلد مربوطه آی دی طرف مقابل را دقیقا وارد نمائید.
برای مثال اگر ایمیل دوست شماZedlite@yahoo.com باشد، نیازی به وارد کردن @yahoo.com نیست. فقط قسمت ماقبل @ را وارد نمائید کافی است. یعنی کلمه ی Zedlite… دقت داشته باشیدبزرگ و یا کوچک بودن حروف آی دی بی تاثیر است.
۲٫ پنجره ی چت و یا همان پیام خصوصی : در مرحله ی فوق با انتخاب آی دی و زدن کلید OK پنجره ی زیر باز خواهد شد !
همانطور که در تصویر مشخص است می توانیددر قسمت شماره ی یک پیام های رد و بدل شده را ببینید. در قسمت ۲ نیز میتوانید متن مورد نظر خود را تایپ فرمائید.حال فرض کنیم من با آی دی Mci_irچت می کنم . به پنجره ی زیر توجه کنید !
خب. در این تصویر طرف مقابل من شروعکننده ی گفتگو بوده است. سلام داده و من نیز به گفتگو ادامه داده ام. درتصویر فوق، قسمت انتهایی بخش یک، نوشته ی mci_ir is typing… حکشده است. این بدین معناست که طرف مقابل در حال تایپ کردن پیامی برای شمااست. منتظر بمانید تا تایپ او برایتان نمایان شود. شما هم می توانید درفیلد پایین، پیام خود را نوشته کلیک Enter و یا گزینه ی Send را کلیک کنید!

۳٫ اضافه کردن فردی به لیست دوستان ویا لیست سیاه : با استفاده از مرحله ی یک ( ارسال PM به افراد) در پنجره یظاهر شده به مانند زیر می توانید گزینه ی Add user را زده و بعد از آن درپنجره ی بعدی گزینه ی Next، و دوباره در پنجره بعد از آن گزینه ی Next ودر آخر گزینه ی Finish را بزنید. اگر طرف مقابل درخواست شما را Acceptنماید، آی دی طرف در لیست شما ظاهر خواهد شد !
لازم به ذکر است که می توانید با استفادهاز گزینه Ignore User فرد مورد نظر را در لیست سیاه خود قرار دهید تا پیامهای ارسالی وی برایتان ظاهر نشود. نکته ی مهم اینکه شما نمی توانید افرادیرا که در لیست دوستانتان قرار دارند را به لیست سیاه اضافه نمائید. اولباید آنها را از لیست خود حذف نموده سپس اقدام به Ignore کردن آنهانمائید.برای این کار به لیست خود مراجعه نموده ، بر روی آی دی آنها کلیکراست کرده و گزینه ی Delete را انتخاب نمائید.
۴٫ ورود به اطاق های گفتگو : یا هو مسنجرامکانی را ایجاد کرده که می توانید وارد اطاق های مجازی شده و با افرادمختلف و حاضر در اطاق ها به بحث و گفتگو بپردازید ! جهت استفاده از اینامکان به منوی زیر مراجعه نمائید . Menu=>Messenger=>Yahoo!Chat=>Join a chat room
پنجره زیر ظاهر می شود. می توانید بر روی عکس کلیک کنید تا در اندازه ی اصلی و واضح ببینید!

دو فیلد Categories و Yahoo! Roomsکاملا مشخص است. در قسمت Categories می توانید دسته های مختلفی را انتخابنمائید. اگر بخواهید به اطاق های مخصوص ایرانیان وارد شوید به Regionalمراجعه و بر روی Asia کلیک کنید . اطاق های مربوطه در قسمت Yahoo! Roomsلیست می شوند. چنانچه اطاقی را انتخاب و گزینه ی Go to room را انتخابکنید پنجره ی زیر ظاهر می شود !
همانطور که در تصویر مشاهده می کنید،برای تشخیص انسان از ربات یک کپچا در بدو ورود گذاشته شده که شما بایدآنرا عینا وارد نمائید. عبارت مورد نظر حساس به حروف بزرگ و کوچک می باشد.عبارت را وارد نمایید و کلیک Enter را بزنید. اگر درست وارد نمائید اطاقبصورت زیر نمایان خواهد شد.
حال اطاق برای شما قابل دسترس می باشد.در کادر سفید بزرگ ، نوشته های عمومی نمایش داده می شود. در سمت راستتصویر آی دی های حاضر در اطاق نمایان است که شما می توانید با دابل کلیکبر روی آی دی دلخواه، صفحه ی گفتگوی خصوصی را باز کنید. کادر پائین نیز ،محل تایپ متن مورد نظر شما خواهد بود. در قسمت بالای اطاق هم می توانید وبکم، ویس خود را فعال نمائید. برای فرد مورد نظر فایلی را ارسال نمائید ویا با استفاده از Chat تعبیه شده ، اطاق خود را عوض کنید.
۵٫ خاموش بودن برای فردی خاص : اگربخواهید برای یکی از دوستان خود همیشه آفلاین و یا به اصطلاح نامرئیباشید، با مراجعه به لیست دوستان، انتخاب آی دی مورد نظرو کلیک راست برروی آن گزینه یStealth Settings=>Appear Permanently Offline toYOURID کلیک کنید !

حال، فرد مورد نظر در هر حال شما را آفلاین و یا عدم حاضر خواهد دید ! برای عکس عمل نیز می توانید گزینه ی اول را انتخاب نمائید.
باز هر سئوالی و یا ایرادی داشتید می توانید در قسمت نظرات وارد نمائید !


کد:
منبع : http://www.sw.tatsu.ir/TatsuAharliPosts/internetsws/1389/01/06/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%DB%8C%D8%A7%D9%87%D9%88-%D9%85%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%B1/

_________________مشخصات YIM WWW

از این پست Asef ، 2 کاربر تشکر کرده اند : ali1900mshb
  محبوبیت: 3.77%

ربات تبليغات

وضعيت : آنلاين

محل سکونت : مقصد

علايق : تبليغات

پستارسال شده در: پنج شنبه 18 اسفند 1390, 11:32 
آفلاين
تازه كاربر
تازه كاربر
تاريخ عضويت: پنج شنبه 18 اسفند 1390, 11:16
پست ها : 1
تشکر کرده: 0 بار
تشکر شده: 0 بار
امتیاز: 1
اعتبار خوشنامی: 0
بی اعتبار
تصاویر باز نمیشه در نتیجه آموزش کاربردی نداره


مشخصات

ربات تبليغات

وضعيت : آنلاين

محل سکونت : مقصد

علايق : تبليغات

پستارسال شده در: يکشنبه 22 بهمن 1391, 20:53 
آفلاين
تازه كاربر
تازه كاربر
تاريخ عضويت: يکشنبه 22 بهمن 1391, 20:24
پست ها : 1
تشکر کرده: 0 بار
تشکر شده: 0 بار
امتیاز: 1
اعتبار خوشنامی: 0
بی اعتبار
با یاهو مسنجر 11 کار نکردم نمی دونم چطور وارد چت روم شم گزینهای به این اسم نداره اگر امکان داره رام میل کنید گزینهyahoo chat ندارد


آخرين ويرايش توسط setare30 on يکشنبه 22 بهمن 1391, 21:23, ويرايش شده در 2.مشخصات

ربات تبليغات

وضعيت : آنلاين

محل سکونت : مقصد

علايق : تبليغات

پستارسال شده در: يکشنبه 22 بهمن 1391, 21:55 
آفلاين
توسعه دهنده phpBB آسان نصب
توسعه دهنده phpBB آسان نصب
نماد کاربر
تاريخ عضويت: چهارشنبه 16 اسفند 1385, 18:38
پست ها : 5784
محل سکونت: In Your Mind !
تشکر کرده: 1732 بار
تشکر شده: 3673 بار
امتیاز: 742
اعتبار خوشنامی: 1099
معتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضامعتمد اعضا
اگر اشتباه نکنم یاهو از ماه پیش ChatRoom های خود را تعطیل کرده است

_________________مشخصات YIM WWW

ربات تبليغات

وضعيت : آنلاين

محل سکونت : مقصد

علايق : تبليغات

+ ارسال مبحث جديد + ارسال پاسخ  صفحه 1 از 1 |  
 تاپیک های مشابه 
آموزش وردپرس

in WordPress

سفارش آموزش

in آموزشگاه طراحی سایت !

آموزش گوگل آنالیز

in سیستم های مدیریت محتوا و سایت ساز

آموزش سی شارپ – انواع داده در سی شارپ

in برنامه نويسيتعداد صفحات: صفحه 1 از 1

    

تعداد پست ها:  4 پست


کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان مدير انجمن: ArmanSoftware
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

قوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
جستجو براي:
انتقال به:  

cron

امروز جمعه 5 شهریور 1395, 05:54

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

بر پایه phpBB فارسی | با افتخار به قدرت phpBB
Style by کیوان علوی | keyvan alavi
پشتیبانی شده توسط ایرانسرور
قالب phpBB | محافظت از سایت مقابل هکرها | Host | بکاپ | Backup
phpBB SEO
.